Sinan Akçıl “Seçil Erzan kadar dolandırıcı biri” demişti; ünlüleri ponzi sistemi ile dolandırdığı iddia edilen Mine Özkan beraat etmiş

Sinan Akçıl‘ın son günlerde futbol dünyasını ağına düşüren Seçil Erzan konusundan yola çıkarak yaptığı “Bilinmeyen bir şey söylemek istiyorum. Birkaç yıl önce şarkıcılar arasında da buna benzer bir durum yaşandı. Seçil Erzan kadar dolandırıcı birisi bizden de para almaya çalıştı” açıklaması gündeme oturdu.

Sabah gazetesinin aktardığına göre, basketbolcu Semih Erden 1.7 milyon lira, Burcu Kıratlı yarım milyon, Tuzlaspor AŞ yöneticisi Rıdvan İlhanlı 3.5 milyon, Yeliz Tuğba Yasa ve iki kardeşi ise 3 milyon lira dolandırıldı.

İddiaya göre, Influencerlar ve fenomenler üzerinden sanat dünyası içerisine giren Mine Özkan, telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren iki şirket kurup, “Uluslararası SMS ihalelerine giriyoruz” diyerek yüksek kâr payı ile para toplamaya başladı. Özkan, Burcu Kıratlı tarafından dava edilmişti. yine Sabah gazetesinin aktardığına göre, 10 yıl hapsi istenen davada Özkan’ın “nitelikli dolandırıcılık” suçu kastı ile hareket ettiği sabit olmadığı gerekçesiyle beraatına karar verildi.

TIKLAYIN – Sanat dünyasında da yaşanmış: “Seçil Erzan kadar dolandırıcı birisi bizden para almaya çalıştı!”

Futbol dünyasını sarsan dolandırıcılık olayı: Kâr vaadi, çantalarda verilen milyonlarca dolar, tefeciler, el yazısı belgeler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x