Redmi K70 hakkında ortaya çıkan bilgi herkesi şaşırttı

Xiaomi’nin alt markası Redmi, Kasım ayı sonuna kadar K70 serisi akıllı telefonları piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yaklaşmakta olan serinin detayları, render’lar ve performans testleri dahil olmak üzere çevrimiçi ortamda yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Şimdi ise, Xiaomi yetkilileri Redmi K70 ailesi için Snapdragon 8 Gen 2 çipi üzerinde ipuçları verdi.

Xiaomi Çin Başkanı ve Redmi Genel Müdürü Lu Weibing, Weibo’da ikinci nesil Snapdragon 8 işlemciye olan hayranlığını dile getirerek, 2023 yılının “amiral gemisi canavarı” olarak nitelendirdi. Weibing, bu işlemcinin olağanüstü performansı ve enerji verimliliği nedeniyle bu ismi hak ettiğini belirtti.

Lei Jun, Xiaomi CEO’su da Weibing’in duygularına katıldı ve “8g2 gerçekten de Tanrı U’su bir nesil, iyi bir itibara sahip” dedi.

Redmi K70 hakkında ortaya çıkan bilgi herkesi şaşırttı

Ne Weibing ne de Jun açıkça Redmi K70’den bahsetse de, paylaşımlarının zamanlaması akıllı telefonun Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle güçlendirileceğine işaret ediyor.

Geçen ay, Redmi resmi olarak Redmi K70 serisi akıllı telefonlar için Snadprgon 8 Gen 3’ü onayladı ve bu, muhtemelen en üst düzey K70 Pro modeli için geçerli olacak.

Bu, Redmi’nin önceki K60 serisindeki stratejisiyle uyumlu. K60 serisinde Pro modeli, amiral gemisi SoC’si Snapdragon 8 Gen 2 ile donatılmışken, standart K60 Snapdragon 8+ Gen 1’i tercih etmişti.

Redmi K70 serisinin üç modeli olması bekleniyor: Redmi K70, Redmi K70 Pro ve Redmi K70E. Redmi K70 Pro, serinin lideri olarak en son Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle donatılacak.

Redmi K70, ikinci nesil Snapdragon 8 ile güçlendirilecek ve daha uygun bir fiyata benzer bir performans sunacak. Son olarak, Redmi K70E’nin Dimensity 8300 işlemciye sahip ilk akıllı telefon olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x