Kamyonetteki Görüntüleri Sonrası Öldürüldüğü İddia Edilmişti: Shani Louk’un Annesi, Hayatta Olduğunu Açıkladı!

Geçtiğimiz Cumartesi günü Hamas’ın İsrail’e yönelik saldırısı sırasında kaçırıldıktan sonra öldürüldüğü düşünülen 22 yaşındaki Alman vatandaşı Shani Louk’un annesi, NTV ekranlarında yaptığı açıklamada kızının hayatta olduğunu iddia etti.

Dövme sanatçısı olan Louk, Cumartesi günü Gazze’ye yakın Urim yakınlarındaki Negev Çölü ovalarında düzenlenen ‘Tribe of Superova’ müzik festivaline katılmıştı. Hamas’ın etkinliğe baskın düzenlemesi sonrası militanlar tarafından Louk’un bir kamyonetin arkasında sokaklarda dolaştırıldığı görüntüler yayılmıştı.

Genç kadının annesi Ricarda, kızının bahsi geçen videoda yüzünü görmese de, Louk’u rastalarından ve dövmelerinden teşhis edebildiklerini söyledi.

Bugün ise Louk’un ailesi, kızlarının hayatta olduğuna dair kanıtları olduğunu açıkladı. Newsweek’in, İsviçre’de Almanca yayın yapan haber sitesi Blick’den aktardığı habere göre; annesi, Louk’un Gazze’de bir hastanede olduğunu ve ciddi bir kafa travması geçirdiğini açıkladı.

NTV televizyonlarında yaptığı açıklamada kendisi ‘Shani’nin hayatta olduğuna dair daha fazla bilgiye sahibiz’ diyerek bu bilgiyi adı açıklanmayan Filistinli kaynaklardan aldığını söyledi.

Louk’un ağır yaralı olduğunu da sözlerine ekleyen anne, Alman hükümetinden yardım ve hızlı hareket etmesini talep ederek ‘Her dakika önemli’ dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x