Gigi Hadid İsrail’in korkunç itirafını paylaştı

İsrail’in Gazze soykırımında, uzun yıllardır konuşulan organ ticareti iddiaları, bu kez raporlarla gündeme geldi. Filistin asıllı ünlü model Gigi Hadid, yıllar önce İsrailli bir kanal tarafından yapılan bir belgeseli hesabından paylaştı.

RAPORLAR DA ORTAYA ÇIKTI

İsrail hükümetinin 80’li yıllardan bu yana işlettiği organ ticaretinde Filistinlileri kullandığına, devam eden Gazze soykırımında da benzer teknik kullanıldığını yeniden gündeme getiren video İsrail kanadında büyük telaş yarattı. Söz konusu belgeselin ortaya çıkmasının ardından İnsan Hakları Örgütlerinden gelen raporlar da ortaya çıktı.

İSRAİLLİ PROFESÖRÜN İTİRAFI YENİDEN GÜNDEMDE

Söz konusu video, 2015 yılında İsrail Kanal 2’de yayınlanan bir belgeselin parçasıydı. Kudüs İbrani Üniversitesi’nde anatomist ve sosyoloji profesörü olan Meira Weiss,bir araştırma raporunun parçasını belgesele anlattı. İsrail Adli Tıp Enstitüsü’nün İsrail güçleri tarafından gözaltına alınan Filistinli mahkumların organlarını aldığını söyleyen İsrailli profesör, “Askerlerin cesetlerine dokunmuyoruz, başkalarından alıyorduk. İlk olarak Filistinlilerin, ardından göçmenlerin ve yabancı işçilerin organlarını alıyorlardı.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x