CES 2024 Fuarında Gösterilen Mcdodo Aksesuarlar – Vlog

Las Vegas’ta, CES 2024’ten videolar ulaştırmaya devam ediyoruz. Fuarda yer alan markalardan biri de yakından tanıdığımız Mcdodo ve burada yeni ürünlerini sergiliyor.

Şirket, araç içi aksesuarlarına MagSafe tutucu şeklinde kablosuz şarj aletlerini dahil etmiş. Bu cihazlar 15W kablosuz şarj hızı sunuyor ve boyutları itibarıyla da oldukça ergonomik duruyorlar.

Bunun dışında yine MagSafe tasarımını benimseyen, ev ve iş yerlerinde rahatlıkla kullanılabilecek portatif kablosuz şarj aletlerini görüyoruz. Mcdodo, şeffaf olarak tasarladığı bu ürünlerde özellikle teknoloji tutkunlarını hedeflemiş gibi görünüyor.

Şeffaf ürünler kablosuz şarj aletleriyle de sınırlı değil. Örneğin şirket 100W şarj gücü sunan kablolu araç şarj cihazında da benzer tasarım dilini kullanmayı tercih etmiş.

Bu ürünlere ek olarak, birden fazla ürünü şarj etmek için tasarlanan GAN şarj aletleri ve powerbankler de gözümüze çarpıyor.

Mcdodo, bir süredir LCD ekranlı kablolar üretiyordu. Ancak CES 2024’te yeni nesil kablolarını görüyoruz. Bu kablolar 100W’a kadar gücü taşıyabiliyor ve şarj ettiğiniz cihazın kaç Watt ile şarj olduğunu gösteriyor. Bu sayede hem cihazınızın hızlı şarj olup olmadığını anlayabiliyor hem de yaklaşık kapasitesini tahmin edebiliyorsunuz.

Watt değerini gösteren kablolara ek, pil yüzdesini de gösteren kabloların fuarda sergilendiğini belirtelim.

Kablolar gibi Mcdodo powerbankler de LCD ekrana sahip. Bu ekranlar, powerbankin ne kadar şarjı kaldığını % değeri ile kullanıcıya gösteriyor. Bu sayede hem powerbank şarjı hem de powerbank ile şarj ettiğiniz cihazın ne kadar % şarj eksilttiğini takip edebiliyorsunuz. Ayrıca bu ekranlar, hızlı şarj destekli cihazlar için özel bildirim ışıkları da sunuyor.

Mcdodo sadece şarj ürünleri üreten bir firma değil. Bu ürünlere ek olarak çeşitli bağlantı noktaları için çeviriciler ve çoklayıcılar da üretiyor.

Örneğin Type-C veya Lightning çıkışı cihazlarınız için üretilen HDMI veya DisplayPort dönüştürücüler, USB çoklayıcılar, USB’den RJ45 ethernet portuna çeviriciler gibi birçok ürün de yine Mcdodo portföyünde yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x