Ayın evrelerinin insan yaşamına etkisi

Ay’ın ana evreleri şunlardır: yeni ay, büyüyen ay, dolunay, azalan ay

Genellikle yeni aydan birkaç gün önce birçok insan güç kaybı hisseder, bağışıklıkları zayıflar çünkü… Psişik enerji rezervleri tükenmiştir. Büyüyen ay sırasında bir canlılık dalgası hissedilir, ruh hali iyileşir, olumlu motivasyon mevcuttur ve vücut tıbbi prosedürlere iyi yanıt verir.

Dolunay öncesi ve sonrası artı eksi üç gün doktorlar için yoğun bir zamandır. Özellikle acil bakım ve travmatolojide çalışanlar için kuvvetli aktiviteye olan susuzluk arttığından. Bu nedenle dolunay sırasında mümkün olduğunca dikkatli olmalı, alkolü kötüye kullanmamalı ve kendinizi daha dikkatli kontrol etmelisiniz. Kronik hastalığı olan hastalarda dolunay evresi alevlenmelere neden olur.
Dünyamızdaki gelgitlerin Ay sayesinde var olduğunu herkes biliyor. İnsan vücudunun %80’i sudur, bu nedenle ayın evrelerindeki değişikliklerin davranışları ve refahı etkilemesi şaşırtıcı değildir. Dolunay sırasında sadece dünya okyanuslarında değil, vücudumuzda da su dengesi bozulur. Neredeyse sağlıklı insanlar bile dolunay sırasında uyumanın kendileri için zor olduğunu düşünüyor.

Dolunaydan sonra ayın küçülmesi başlar ve ilk birkaç günde kişinin tüm duygu ve tepkileri ağırlaşır. Yavaş yavaş her şey normale döner, ancak Ay’ın Zodyak’ın hangi burçlarından geçtiğine bağlı olarak belirli organlar ve sistemler etkinleştirilir. Ayın küçüldüğü günlerde psikolojik gölgeyi serbest bırakmak ve kendini doğru bir şekilde tanımlamak için harika bir fırsat var. Ay’ın burçtaki konumunun, bu burcun sorumlu olduğu organların cerrahi operasyonlarını yasakladığını da bilmelisiniz.

Yeni ay, dolunay ve transit ay sırasında:

Koç’ta dişçiye daha sık gitme ihtiyacı vardır çünkü… Baş ve dişler aktiftir. Ayrıca dil, arterler , çizgili kaslar (irade tarafından kontrol edilir), kas sistemi, motor sinirler, dış erkek cinsel organları da vardır. Bu süre zarfında fiziksel aktiviteyi azaltmalısınız.
Boğa burcunda Ay yücelme statüsündedir. Boyun, yanaklar, çene, boğaz, ses telleri, tiroid bezi, dokunma ve tat alma organlarına dikkat etmekte fayda var. Her ayın 2,5 günü gerçekleşen Ay Boğa burcundayken fazla kilo almak çok kolaydır.
İkizler burcunda üst uzuvlara (omuzlar, önkollar, kollar, eller, parmaklar) daha fazla dikkat gerekir . Hareketlerin koordinasyonu bozulabilir – beyincik bundan sorumludur. Ayrıca konuşma organları, nefes alma.
Yengeç burcunda Ay en güçlü statüye sahiptir – kontrol. Bu dönem karın, mide, mukoza, kadın iç organları, göğüslerin sizi normalden daha sık rahatsız edebileceği dönemdir. Kadınlarda sağ göz, erkeklerde ise sol göz.
Aslan burcunda: kalp ve kardiyovasküler sistem, aort, dolaşım, kan basıncı, omurilik merkezi, beyin, güç ve doğurganlık. Erkeklerde sağ göz, kadınlarda ise sol göz. Dolunay sırasında birçok insan kalp sorunları yaşar.
Başak’ta Ay, pankreasın, ince bağırsağın ve en büyük sinir düğümü olan solar pleksusun aktivitesini harekete geçirir. Çekum, pilor ve duodenum endişe verici olabilir. Bu nedenle koruyucu ilaçları bir veya iki gün içinde alabilirsiniz.
Terazi burcunda: böbrekler, üreter, mesane, damarlar, dudaklar, kirpikler. Böbrekleriniz, adrenal bezleriniz veya idrar yollarınızla ilgili sorunlarınız varsa sağlığınız önemli ölçüde kötüleşebilir. Bu nedenle ayın evrelerinin izlenmesi ve zamanında önleyici tedbirlerin alınması tavsiye edilir.
Akrep burcunda Ay sonbahar durumundadır. Böyle günlerde karmik tedavi edilemez hastalıklar ve neoplazmalar ortaya çıkar. Enerji seviyesinde düzeltmeler yapmak bir şekilde tedavi etmek iyidir. Bağışıklık sisteminize ve lenf düğümlerinize dikkat edin. Vücuttaki boru ve kanallar, kanallar, genitoüriner sistem, rektum, üretra, erojen bölgeler aktiftir.
Yay burcunda: En büyük organ ve kaslar akciğerler, karaciğer, kalçalar ve kalçalardır. Lenfatik ve endokrin sistemi, büyük kaslar, karaciğer, akciğerler, sakrum, pelvisli femurlar, kuyruk sokumu. Ay’ın Yay burcundaki geçişleri sırasında tüm bu organlar ve sistemler artan yük altındadır.
Oğlak burcunda Ay sürgün durumundadır. Günümüzde kronik hastalıklar bize kendilerini hatırlatıyor. Dizlere, eklemlere, omurgaya, işitme organlarına, sırt kaslarına ve şekil veren her şeye dikkat etmek gerekiyor. kemikler, kıkırdak, tırnaklar, dişler, deri.
Kova burcunda: Ay bu burçtan geçtiğinde, sinir sisteminin aşırı yüklenmesi nedeniyle spazmlar, kasılmalar ve kasılmalar daha sık meydana gelir. Başarısızlık riski olduğundan hamilelerin özellikle dikkatli olması gerekir. Alt bacaklar, baldır kasları, ayak bilekleri, beyincik ve Aşil tendonu aktiftir.
Balık burcunda: ayaklar, ayak parmakları, hipofiz bezi, endokrin, lenfatik, otonom sinir sistemi. Ruhsal sorunlar giderek artıyor. Hormonal seviyeler değişir, ruhsal hastalıklar ve teşhis edilmesi zor, tedavi edilemeyen hastalıklar ortaya çıkar. Zehirlenme ve alerjik reaksiyonlar sıklıkla meydana gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x