Lotodan milyoner olan Kürşat Yıldırım, şimdi de piyangoyu tutturdu! Bakın bu kez parayı nereye harcadı…

Türkiye doğumlu Alman vatandaşı Kürşat Yıldırım’ın hayatı, Almanya’da 2022 yılında lotodan yaklaşık 9 milyon euroluk büyük ikramiyeyi kazandıktan sonra değişti.

Chico lakabıyla anılan 42 yaşındaki Kürşat Yıldırım, lotodaki tüm sayıları tutturduktan sonra bir gecede milyoner oldu.

Haber Global’de yer alan habere göre, Kürşat Yıldırım, kendisine piyango vurmasının ardından Dortmund’daki bir çelik fabrikasındaki işini bıraktı, vincini yaklaşık 400 bin euro değerinde bir Ferrari ile takas etti.

Daha önce lotodan en fazla 3 bin euro kazanan Kürşat Yıldırım, 24 Eylül çekilişinden iki gün önce saat 15.47’de mahallesindeki loto bayisinde yine büyük ikramiye için 139 euroluk kupon doldurdu. Ancak oynadığı loto kuponunu kenara attı ve unuttu.

Gazetelerde büyük ikramiyenin Dortmundlu bir talihliye çıktığını öğrenince kuponunu alıp loto bayisine giden Kürşat Yıldırım, burada, loto merkezine başvurması gerektiğini öğrendi.

Orada bir form doldurup başvuruda bulunan Kürşat Yıldırım, kuponun fotoğrafını çekip arkadaşına gönderdi ve kendisi adına kontrol etmesini istedi. Arkadaşı ise yaklaşık yarım saat sonra görüntülü arayarak milyoner olduğunu müjdeledi.

Büyük ikramiyeyi kazanan Kürşat Yıldırım, parasını aldıktan hemen sonraki 30 gün içinde ev ve lüks arabalar satın aldı. Ancak Kürşat’ın şansı yaver gitmeye devam etti.

İngiliz Mirror gazetesinde yer alan habere göre, Kürşat Yıldırım yine piyangoyu kazandı. Kürşat Yıldırım bu kez piyangodan 2 bin 300 sterlin kazandı. Böylece Yıldırım, üçüncü kez piyangoyu kazanmış oldu.

2022 Eylül ayında büyük ikramiyeyi kazandıktan yalnızca 6 hafta sonra ikinci kez oynadığı lotodan 1500 sterlinlik bir ikramiye daha kazanmıştı. Kürşat Yıldırım’a manşetlerde yer veren dünya basını, Yıldırım’ı ‘dünyanın en şanlı adamı’ ilan etti.

Üçüncü kez piyangoyu kazanan Kürşat Yıldırım, bu kez tüm parasını birine verdiğini söyledi. Ancak kime verdiği henüz bilinmiyor.

42 yaşındaki Kürşat Yıldırım, ilk piyango zaferinden sonra lüks eşyalara harcama yaptı. V8 Ferrari 448 Pista ve Porsche Turbo S Cabriolet gibi pahalı arabalar satın aldı. Afrika’da bir TV belgeseli çekti ve Dortmunder Tafel ile yardım projelerinde yer aldı.

Kazandığı parayla neler yapacağını anlatırken, “Afrika’ya gidip kuyu kazmak ve oradaki çocuklara hediyeler vermek isterim. İnanın nereden geldiğimi asla unutmayacağım. Ben işçi sınıfındanım, asla kibirli biri olmayacağım” dedi.

Tiktok’ta yayınlanan bir videoda Kürşat Yıldırım’ın köpek tasmasıyla yavru bir timsah gezdirdiği görülmüş ve büyük şaşkınlık yaratmıştı. Kürşat Yıldırım’ın bu videosunu görenler, “Parayı nereye harcayacağını şaşırdı” yorumunu yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir