Lider Çukurova, sezonu galibiyetle tamamladı

Mücadelenin başında skorun 12-6’ya gelmesine engel olamayan Çukurova, Esra-Williams değişikliğiyle pota altının kontrolünü alınca Gray’in üçlüğüyle skoru 15-14’te lehine çevirmeyi başardı. Hayes’in de üst üste sayılarla çift hanelere ulaştığı çeyreği 26-20 önde geçti. İkinci periyoda sert savunma ile başlayan ve rakibine sayı şansı tanımayan Çukurova üçlüklerle farkı artırdı. Konuk ekip Hillsman ve Fitzgerald ile lidere direnmeye çalışsa da soyunma odasına 49-37 skorla önde giden taraf Çukurova oldu.

İkinci yarıda Hayes sayılarına devam ederken, Gamze de ona eşlik edince Çukurova aradaki farkı korudu. Zaman zaman konuk ekip rakibini yakalamak için ataklar yapsa da bunu cevap veren ev sahibi son 10 dakikaya 67-59 önde girdi. Dördüncü çeyreğin başında ise önce Gray, ardından da Hayes’in üçlüğü rakibin motivasyonunu iyice düşürdü. Son dakikaları sayı düellosuna dönüşen mücadeleyi lider Çukurova 94-82 kazandı.

Ev sahibi takımda Hayes 24 sayıyla yıldızlaşırken, Gray 11 asist, 10 sayıyla double double yaptı, Williams 14, Gamze 13, Özge de 11 sayıyla çift hanelere çıktı.

MAÇIN KARNESİ

ÇUKUROVA MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYE: Asena 2, Gamze 13, Gray 10, Hayes 24, Esra 8, Özge 11, Gökşen, Cansu 8, Sinem 4, Williams 14
ANTALYA TOROSLAR: Hillsman 25, Fitzgerald 34, İlknur, Kayla 21, Helin, Yağmur 2, Tuğçe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir