Bu 7 Altcoin İçin Alarm: Balinalar Coinleri Satıyor!

İflas eden kripto şirketlerinden Voyager’ın borçlarını karşılamak için yapacağı satışlar bu 7 altcoin üzerinde etkili olabilir. Verilere göre, Voyager’ın satışları ve fiyat düşüşleri büyük ölçekte eşleşiyor.

Piyasanın en büyük balinası bu 7 altcoin projesini satıyor

Popüler YouTube kanalı “Crypto Banter” analistlerinden Ran Neuner’e göre, balinalar şu anda Voyager ile bağlantılı altcoin’leri terk ediyor ve bu da piyasaya ek arz baskısı getiriyor. Bazı altcoinlerin diğerlerinden daha fazla satmasının nedeni bu olabilir. Neuner, şu anda en kötü performans gösteren altcoinlerin, alacaklılarına 500 milyon dolar borcu olan kripto şirketi Voyager’a ait olduğuna dikkat çekti.

Voyager’ın Ethereum (ETH) portföyünü gösteren grafik, son birkaç gün içinde keskin bir düşüş gösteriyor. Winter Moon ve Coinbase’e günlük 7 ila 8 rakamlı kripto gönderiyorlar. Kripto analisti, Voyager’ın Decentraland (MANA), Ripple (XRP), Apecoin (APE) ve Uniswap (UNI) gibi altcoin’leri içeren ana portföyünün ekran görüntüsünü paylaştı.

Neuner, satışın diğer birçok altcoin üzerinde ek baskı oluşturduğunu belirtti. Satış hacminin çoğunun gerçekleştiği Shiba Inu (SHIB) ve Chainlink (LINK) gibi üst düzey tokenler için durumun çok daha kötü olduğu konusunda uyardı. Ancak, diğer birçok altcoin üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor.

Voyager, Binance satın alma anlaşmasına rağmen satmaya devam ediyor

İflas eden kripto şirketi, alacaklılarını ödemek için kripto rezervlerini agresif bir şekilde tüketmeye devam ediyor. Bu rezervler diğer altcoinlerden çok daha fazla darbe aldığından, durum altcoin piyasası üzerinde çok fazla baskı oluşturdu. Analist, ETH, SHIB ve LINK dahil olmak üzere Voyager ile ilgili altcoinlerin önemli ölçüde düştüğünü belirtti. Voyager satışlarının etkisi altında kalan altcoin’ler:

  1. Decentraland (MANA)
  2. Ripple (XRP)
  3. Apecoin (APE)
  4. Uniswap (UNI)
  5. Ethereum (ETH)
  6. Shiba Inu (SHIB)
  7. Chainlink (LINK)

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Voyager, 757,8 milyon dolarlık kripto rezervinden başta Ethereum’larını kullandı. Şirket daha sonra SHIB’lerin bir kısmını da tasfiye etti.

Satışların altcoin piyasası üzerindeki etkisi

Satışın etkisi, çok fazla hacme sahip olmayan, çok fazla alıcısı olmayan ve popüler olmayan altcoinler tarafından daha fazla hissediliyor. Neuner, piyasada yeterli talep olduğunda satış baskısının önemli olmadığını belirtti. Ancak duyarlılığın çok düşük olması ve alıcıların agresif bir şekilde satın almak istememesi nedeniyle, Voyager’ın alacaklılarına borcunu ödemek için varlıklarını satması gerekiyor.

Kripto analisti, yatırımcılara özellikle Shiba ve LINK gibi üst düzey tokenler söz konusu olduğunda dikkatli olmalarını tavsiye etti. En çok bu altcoinler etkileniyor, ancak diğer altcoin’ler de risk altında. Voyager satışı, zaten belirsiz olan piyasa üzerinde ek baskı oluşturuyor. Yatırımcıların bilinçli kararlar verebilmeleri için temkinli olmaları ve piyasayı yakından takip etmeleri gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir